0

سیاسی

اتحادیه اروپا و نظام غربی در سال ۲۰۴۰ فرو می‌پاشد – ذوزنقه

آذر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۸ ق.ظ توسط

خبرگزاری ایرنا: ارتش آلمان در یک تحقیق داخلی که نشریه ‘اشپیگل’ به آن دست یافت ، پیش بینی کرد که فروپاشی اتحادیه اروپا و غرب در دهه های آینده قابل تصور بوده و ممکن است نظم غربی تا سال ۲۰۴۰ از بین برود

گزارش راهبردی ارتش آلمان در یک سناریوی دیگر با عنوان ‘غرب دربرابر شرق’ حاکی است: برخی کشورهای شرق اروپایی عضو اتحادیه اروپا روند ادغام در این اتحادیه را به حال تعلیق در می آورند و در همان حال کشورهای دیگری نیز به بلوک کشورهای شرقی این اتحادیه می پیوندند. در سناریوی دیگری با عنوان ‘رقابت چند قطبی’ این پیش بینی مطرح می شود که افراط‌گرایی گسترش می یابد و برخی شریکان اتحادیه اروپا به سمت الگوی سیاسی روسیه حرکت می کنند.

سند تحقیقی ارتش آلمان یادآورشد که این سناریوها به معنای پیش بینی نیست و تمام آن فرض های ارائه شده توسط پژوهشگران دفتر برنامه ریزی نیروهای مسلح فدرال را بررسی کرده است. این پژوهشگران وقوع این سناریوها را تا سال ۲۰۴۰ امکان پذیر می دانند.

بر اساس این گزارش ، یکی از این سناریوها که بدترین حالت را در نظر می گیرد ، حاکی از فروپاشی اتحادیه اروپا و وادار شدن آلمان به اتخاذ ‘حالت واکنشی’ است. بر اساس این پیش بینی ، نظم بین المللی پس از چند دهه بی ثباتی فرو می پاشد ، سیستم های ارزشی تاثیرگذاری خود را از دست می دهند و جهانی شدن متوقف می شود. مطابق این پیش بینی ، توسعه اتحادیه اروپا رها شده و کشورهای دیگری خواستار ترک اتحادیه اروپا هستند و این قاره قابلیت رقابت جهانی خود را از دست داده و تهیه کنندگان این گزارش می گویند که در این حالت آلمان با مشکلات چندجانبه ای روبه رو خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا: ارتش آلمان در یک تحقیق داخلی که نشریه ‘اشپیگل’ به آن دست یافت ، پیش بینی کرد که فروپاشی اتحادیه اروپا و غرب در دهه های آینده قابل تصور بوده و ممکن است نظم غربی تا سال ۲۰۴۰ از بین برود.
در تحقیق ۱۰۲ صفحه ای ارتش آلمان با عنوان ‘چشم انداز راهبردی ۲۰۴۰’ که اواخر فوریه گذشته(بهمن ماه) تهیه شده و تاکنون محرمانه مانده بود، ۶سناریو برای روند سیر تحولات اجتماعی و بین المللی و تاثیر آنها بر امنیت آلمان را مورد بررسی قرار داده است.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید