0

اخبار روز

شناسایی ۶ کانون آنفلونزای فوق حاد پرندگان در یزد + پدیده آخرین سنگر فتح نشده پرسپولیس – ذوزنقه

فروردین ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۴ ب.ظ توسط

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از شناسایی شش کانون آنفلونزای فوق حاد پرندگان از ابتدای سال جاری خبر داد

این مقام مسئول در پایان مهمترین و اثربخش ترین راه پیشگیری و مهار این بیماری را مشارکت و همکاری کلیه دستگاه‌های ذیربط و همچنین مردم برشمرد.

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از شناسایی شش کانون آنفلونزای فوق حاد پرندگان از ابتدای سال جاری خبر داد.

دکتر گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز گفت: از جمله دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص بیماری آنفلونزا، شناسایی کانونهای آنفلونزای فوق حاد پرندگان و مهار آنها بوده است.

وی اظهار کرد: کلیه کشورهای منطقه خاورمیانه درگیر این بیماری بودند و اقدامات متعددی به منظور مهار این بیماری صورت گرفته و چنانچه این اقدامات هدفمند و علمی بوده باشند شاهد فروکش کردن آن در منطقه خواهیم بود.

وی افزود: تاکنون هیچگونه آلودگی انسانی از نوع جدید آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده و علت این امر، پیشگیری به موقع بوده و موارد شبه آنفلونزایی هم با مراقبت ویژه در بیمارستان‌های استان، منفی گزارش شده است.

دکتر«محمدحسن لطفی» در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استانه با حضور معاون سیاسی- امنیتی استاندار، فرمانداران و مسئولین دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته هم تعداد ١٢ کانون آنفلونزای فوق حاد پرندگان کشف و مهار شد. تکرار نشدن این کانونها با مشارکت همه دستگاه‌های ذیربط استان از جمله اداره دامپزشکی و همراهی مردم استان میسر شده است.

——————-

 وبسایت نود: یازده برد از ۱۵ بازی، آمار فوق العاده پرسپولیس در نیم فصل اول بود. تیم برانکو بجز سیاه جامگان، پیکان، سپاهان و پدیده، همه رقبایش را شکست داد و استقلال، ذوب آهن، سایپا و فولاد هم از این قائده مستثنی نبودند

 وبسایت نود: یازده برد از ۱۵ بازی، آمار فوق العاده پرسپولیس در نیم فصل اول بود. تیم برانکو بجز سیاه جامگان، پیکان، سپاهان و پدیده، همه رقبایش را شکست داد و استقلال، ذوب آهن، سایپا و فولاد هم از این قائده مستثنی نبودند. نیم فصل دوم، پرسپولیس توانست سیاه جامگان، پیکان و سپاهان را هم ببرد و فقط، پدیده هنوز با آن‌ها نباخته است.

دو حریف بعدی پرسپولیس در دو هفته پایانی لیگ برتر، یعنی پارس جنوبی و سپیدرود بازی رفت را به پرسپولیس باخته‌اند و در صورت برد سرخپوشان مقابل پدیده، نه قهرمانی و نه رکورد ارزشمند برانکو را تهدید نمی‌کنند.

در صورتی که پرسپولیس در بازی فردا پدیده را شکست دهد، همه رقبایش در لیگ برتر حداقل یک بار به آن‌ها باخته‌اند و از هیچ حریفی، کمتر از سه امتیاز نگرفته است. فصل پیش استقلال و ذوب آهن، در دو بازی رفت و برگشت فقط یک امتیاز به پرسپولیس دادند و فصل را بدون باخت مقابل این تیم تمام کردند. در دو قهرمانی قبلی دیگر پرسپولیس در لیگ‌های اول و هفتم هم این تیم، موفق به شکست همه تیم‌های لیگ برتر نشده بود و امسال، با بردن پدیده می‌تواند به این رکورد برسد.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید